5 טיפים לכתיבת קורות חיים

לקורות החיים יש מטרה אחת בלבד. לעבור את השלב הראשון ולגרום למעסיק הפוטנציאלי להזמין אתכם לראיון עבודה. הנה כמה טיפים איך לכתוב קורות חיים בצורה טובה ונכונה כדי שיזמנו אותנו לראיון עבודה.

מגבלת המקום – קורות חיים הם דף A4 אחד. יהיו כאלו שלא יצליחו למלא את הדף ולעומת זאת יהיו כאלו שיהיה חסר להם מקום. הוסיפו או צמצמו פרטים כדי שהדף יראה מלא אך לא עמוס. במידת הצורך, דאגו לריווח מרווח או צפוף יותר של השורות.

השכלה – רשמו פרטי השכלה כלליים וכאלו שקשורים למשרה אליה אתם שולחים את קורות החיים. אין סיבה לכתוב על לימודי השיאצו שלכם כשאתם מגישים קורות חיים למשרה בתחום תכנות מחשבים.

נסיון מקצועי – אם אתם צעירים ועברתם עד עכשיו רק עבודה אחת או שתיים כמובן שכדאי לרשום אותן. אם בכל שנה אתם מחליפים מקום עבודה – שימו לב ! יכול להיות שתדרשו לתת הסברים מדוע אתם מחליפים מקום עבודה לעיתים תכופות. אם אתם ותיקים בשוק העבודה אין סיבה לציין כל עבודה ועבודה שעברתם בחיים. ציינו את העיקריות.

פרטי התקשרות – דאגו שבדף קורות החיים יש את כל הדרכים ליצור אתכם קשר. מה הטעם בקורות חיים מפוארים כשבסוף רוצים ליצור אתכם קשר אבל לא מוצאים את הפרטים. לא בטוח שהמעסיק הפוטנציאלי שיושב עם ערימת קורות חיים יטרח ללכת לחפש דרך ליצור אתכם קשר

מראה קורות החיים – לא צריך להגזים ב״עיצוב״. קורות החיים באים להציג את הידע והכישורים שלכם ולא את כשרון העיצוב שלכם, אלא אם כן אתם מגישים קורות חיים למשרת מעצב. לכן, שמרו על דף נקי וברור ללא צבעים מיותרים, הדגשות מיותרות ואותיות גדולות. כמו כן, הקפידו על שגיאות כתיב. אם אתם לא בטוחים בעצמכם, וגם אם כן, עבדו עם תוכנה שבודקת שגיאות איות או תנו למישהו נוסף לעבור על מה שכתבתם.

שלח קורות חיים

לחץ לבחירת קובץ להעלאה

  • Accepted file types: pdf, doc, txt, jpg, png, jpeg, gif, xlsx, csv.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.