תוכנה בענן למעסיקים: מהיום מגייסים עובדים חכם

בינינו? לעיתים, נראה אחת הסיבות שמעסיקים אינם ממהרים לפטר עובדים, הם תהליכי הויה דולורוזה אשר עומדים בפניהם בכל פעם שהם צריכים למלא את מקומו ולשכור את שירותיו של עובד חדש. ומה אם נספר לכם, שכיום, בזכות מערכת אינטרנטית חדשה, המכשול הזה כבר איננו קיים?

פיצוח האתגר בתהליך שעובר מעסיק מהרגע בו הוא מגלה כי הוא זקוק לעובד חדש (בשל התפטרות, פיטורין או התרחבות העסק/הארגון) ועד לרגע שהמשרה מאוישת על ידי העובד הנבחר, יכול להיות מוערך רק על ידי מעסיקים שעברו אותו פעם אחת או יותר. לאנשים שלא עברו את התהליך המורכב הזה, אין מושג כיצד התמודדות עם עשרות, מאות ואלפי (במקרה שמדובר במשרה אטרקטיבית במיוחד) קורות חיים משפיעה על מהלך העבודה התקין של הממונה על מציאת העובד הנחוץ. וזה, בנוסף ללחצם של העובדים האחרים, אשר בינתיים, עד למציאת העובד הנכסף, הנטל נופל עליהם בנוסף לעבודתם.

פיתוח תוכנה מותאמת לניהול תהליך גיוס עובדים

עד לא מזמן, האמצעים בהם נעשה שימוש בארגונים שאינם חברות השמה ואינם עוסקים באופן מקצועי בקליטת עובדים, היו פרימיטיביים ומאולתרים למדי – גיליון אקסל או תוכנה שיודעת לשלוף מועמד לפי מילות מפתח) במקרה הטוב יותר, ובמקרה הגרוע יותר – ערמות של מאות עמודי קורות חיים, שנשלחו בפקס, הודפסו מהמייל או הונחו בקלסרים לאחר ראיון עבודה עם הממונה על איוש המשרה. כיום, פיתוח תוכנה מותאמת (בשל מודל התשלום עבור השימוש בה) לצרכיהם של עסקים קטנים ובינוניים, ובמקביל, יכולה להציע מענה גם לארגוני השמה ולארגונים גדולים, משנה את התמונה לגמרי.

אוקיי, זה מעניין, תמשיכו…

ATS Applicant Tracking System של Noviopus – מערכת ניהול תהליך השמה מנהלת את התהליך ההשמה מתחילתו ועד סופו. המערכת מנהלת את כל השלבים בתהליך באופן אוטומטי – מיצירת מודעת הדרושים ופרסומה במדיות המתאימות, דרך קליטת המועמדים, עיבוד הנתונים וניתוחם, דירוג המועמדים לפי התאמתם למשרה הספציפית ןעד לזימון המועמדים לראיונות ועדכון ההתקדמות בתהליך. וכל זאת, ביישום ענן, ללא התקנה או הטמעה לוקלית ובתשלום לפי השימוש (כלומר, אתם משלמים רק עבור מה שצרכתם, לא יותר ולא פחות), מה שהופך את המערכת לאידיאלית לשימוש לכל גודל ארגון, בלי קשר לתחום העיסוק שלו.

לסיכום:

על פי מחקרים שונים, משך הזמן הנדרש לגיוסו של עובד אחד הוא, בממוצע, 34 יום והעלות היא 4,500 דולר, וזאת, עוד בטרם העובד אייש את המשרה, חתם על הסכם העבודה או הכניס שקל אחד לקופת הארגון. כלומר, עובד "עולה" למעסיק 4,500$ לפני שבכלל התחיל לעבוד, ועוד לא דיברנו על כאב הראש ואי הנוחות (שאותם, לא ניתן לכמת בכסף) שמסביב לתהליך הזה. אין ספק ש-ATS Applicant Tracking System עומדת לחולל מהפיכה בתחום השמת כוח האדם, המקצועני והארגוני כאחד.

שלח קורות חיים

לחץ לבחירת קובץ להעלאה

  • Accepted file types: pdf, doc, txt, jpg, png, jpeg, gif, xlsx, csv.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.