נקודות חשובות לראיון עבודה

ראיון עבודה הוא אחד הראיונות המלחיצים ביותר עבורנו אך החדשות הטובות הן, שהוא לא חייב להיות מפחיד או מרתיע ולמעשה, יכול להיות מהנה ואירוע ממנו נוכל ללמוד לעתיד – בין אם התקבלנו לעבודה לבין אם לא. להלן מספר נקודות, שיעזרו לכל מרואיין לשפר את סיכוייו להתקבל לעבודה ולצלוח את הראיון בקלות ובנעימות.

אז מה צריך לדעת?

אם תוכלו לעקוב אחר כמה מהנקודות הבאות, תצליחו לצלוח את ראיון העבודה בקלות והסיכויים לקבל את העבודה יגדלו, הבה נסקור אותן בקצרה;

  • הכנה מוקדמת – טרם הגעה לראיון, קראו על התפקיד, מה הוא מבקש מהעובד, אלו כישרונות וידע נדרשים למועמד המתאים וכל מידע שתוכלו למצוא על התפקיד. בנוסף, קראו על החברה ונסו להשיג כמה שיותר מידע, רשת האינטרנט תוכל לעזור לכם בהשגת מידע זה בקלות. אין ספק כי ככל שתדעו יותר, כך היתרון שלכם יגדל ואף תצליחו להרשים את המראיין.
  • דימוי עצמי – אחד הדברים החשובים ביותר אותו תרצו לשדר בראיון עבודה הוא ביטחון עצמי. כדי שתוכלו להיות אחד המתמודדים המובילים, עליכם לעבוד על הדימוי העצמי שלכם ולהבין שאתם ראויים ומגיע לכם לקבל את העבודה הזו. לאחר שתעבדו על הדימוי שלכם בפני עצמכם, נסו לשדר זאת החוצה בראיון אך אל תפריזו, ודאו כי אתם תתפסו כבטוחים בעצמכם אך לא יהירים ובעלי ביטחון מופרז.
  • לבוש – כאשר אתם עומדים לגשת לראיון, הקפידו ללבוש בגדים הולמים ומכבדים – גם אם אתם יודעים שהעבודה אינה מחייבת וכשתהיו עובדים מן המניין תלבשו בגדי עבודה בלויים. הסיבה לכך היא רושם ראשוני וחשוב לייצר רושם חיובי וכאדם המכבד את מעמד הראיון.
  • מים – הביאו עמכם בקבוק מים או הקפידו לבקש כוס מים שתהייה לידכם במהלך הראיון. לבטח אינכם רוצים להשתנק באמצע הראיון ומעבר חשיבות השתייה, תוכלו לנצל לגימה להפסקה קצרה למען מחשבה על תשובה טובה או נכונה.
  • הקשבה – הקפידו להקשיב למראיין או המראיינת עד הסוף, אל תתפרצו למשפטים או תענו בחופזה. הקשבה מגלה חצי מהתשובה ולעיתים תחילה חושבים, שכוונת השואל היא אחת ולמעשה לאחר הקשבה לכל השאלה, מבינים את השאלה אחרת.

לסיכום, מעקב אחר מספר נקודות חשובות אלו, יעזרו לכם במהלך ראיון העבודה ואף ישפרו את הסיכויים שלכם. זכרו, גם אם לא תקבלו את העבודה, אין זה אומר כי אינכם טובים או לא ראויים אלא כי התפקיד מתאים למישהו אחר יותר. למדו מהחוויה ודעו מה לשפר להבא.

שלח קורות חיים

לחץ לבחירת קובץ להעלאה

  • Accepted file types: pdf, doc, txt, jpg, png, jpeg, gif, xlsx, csv.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.