מציאת עבודה לאחר הלימודים – איך עושים זאת?

נכון, זהו השלב ממנו לא מעט סטודנטים חוששים, עברתם את העבודות,המבחנים, הסמינריונים כל אלו הם כאין וכאפס לעומת החששות של מה יהיה ביום שאחרי. אז תנו לנו להרגיע אתכם השמיים לא נופלים ביום שאחרי הלימודים וגם לא בזה שאחריו וגם לא חודש אחרי, הסוד הוא להעזר בסבלנות ובאורך רוח וזה יגיע.

שתיים, שלוש ו…קדימה

אז לאחר שלקחתם לכם כמה ימי התרעננות מתקופת המבחנים האחרונה ובהנחה שאין עוד מועדי ב' וכמובן במידה שסיימתם את כל חובותיכם האקדמיים כמו סמינריון ועבודות כאלה ואחרות, הגיע הזמן לשנס מותניים ולחפש עבודה. כיום ישנם לא מעט אתרים ברשתות החברתיות המסייעים לסטודנטים במהלך תואר ראשון ולבוגרים טריים בסיום התואר למצוא משרות ראשונות, בדגש על "ללא ניסיון", נכון שלא מעט מקומות מחפשים עם ניסיון אך שווה לנסות לשלוח קו"ח גם להם כי מי יודע אולי תיפלו על מישהו שהחליט לתת לכם דווקא הזדמנות או שהוא אהב את קו"ח שלכם אף על פי שאין לכם ניסיון. אז לרוב התקופה הזו של חיפוש עבודה לאחר התואר מגיעה בערך במהלך החגים או מיד אחריהם וכולם מקווים להתחיל שנה חדשה במקום עבודה חדש, אז לרוב זנ ממש תלוי בסוג המשרה אך רוב המשרדים יוצאים לפגרה ולחופשות במהלך החגים לכן כדאי לשלוח קו"ח מיד לאחר החגים כי לא תמיד קו"ח המגיעים במהלך החג יקבלו יחס ויש סיכוי שייפלו בין הכיסאות.

ראש פתוח

ראשית לא כדאי להתקבע על מקצוע אחד, נכון שישנו את תחום הלימודים העיקרי שלכם אך במהלך כל תואר מלמדים מגוון כלים ומקצועות שיכולים להתאים לכמה מקומות עבודה לכן כדאי לנסח את קו"ח כך שיתאימו למשרה הספציפית שבה אתם מעוניינים, בכלל ההמלצה שלנו היא להכין כמה סוגים של קו"ח כאשר בכל אחד אתם מדגישים סוג אחר של התמקצעות שיש לכם. בנוסף תמיד טוב להישאר עם ראש פתוח, מי יודע איזו הזדמנות תגיע, לא כדאי שום דבר מוקדם מידי וגם אם משרה בהתחלה נראית לא מתאימה אולי לאחר ראיון עבודה כאשר תכירו את הלך הדברים במשרד או בחברה כן תאהבו, לכן תמיד להישאר פתוחים. כדאי לעשות רשימה של הדברים עליהם תהיו מוכנים להתפשר במקום העבודה ועל מה פחות ולנסות ללכת לפי הקו המנחה הזה. למשל אם בשכר אתם מוכנים להתפשר לתקופת ניסיון שלאחריה תדברו עם המעסיק מחדש על השכר או לחילופין אם אתם חזקים במה שאתם עושים וממש מביני עניין אז אולי כדאי להציע שכר ע"פ הספק או עמלות. לסיום זיכרו שזמן חיפוש העבודה עלול להימשך כמה חודשים ובינתיים צריך להתפרנס, כך שכל עבודת מלצרות או שיווק טלפוני יכולה להיות טובה.

שלח קורות חיים

לחץ לבחירת קובץ להעלאה

  • Accepted file types: pdf, doc, txt, jpg, png, jpeg, gif, xlsx, csv.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.