חברת השמה או כח אדם

חברת השמה או כח אדם. מה בעצם ההבדל?

הרבה אנשים לא יודעים מה ההבדל בעצם בין חברת השמה לחברת כח אדם והאם כדאי להם לעבוד דרך חברת השמה או חברת כח אדם. התפקיד של שני סוגי חברות אלה הוא דומה. לשדך בין עובד למעביד. גם בפועל, הרבה פעמים עובד חדש שעובד במקום עבודתו לא ירגיש בהבדלים. אבל יש הבדלים והם משמעותיים.

עבודה דרך חברת השמה
חברת ההשמה מגייסת וממיינת קורות חיים ומעבירה אנשים מתאימים לחברה לראיון עבודה. ברגע שהחברה קיבלה את העובד. העובד, עובד עבור החברה ותפקידה של חברת ההשמה הסתיים. חברת ההשמה מרוויחה את עמלתה מהחברה המגייסת. העובד לא משלם שום עמלה.

שיטה זו מקנה לשני הצדדים, העובד והמעביד תחושה של יציבות, של קשר ארוך טווח. שני הצדדים יכולים להסכים על תנאי ההעסקה, על תנאים סוציאליים נוספים. העובד מתחיל לצבור ותק בחברה.

עבודה דרך חברת כח אדם
חברת כח אדם מציבה עובד שלה בחברה המגייסת עובדים. העובד מקבל את משכורתו ותנאיו מחברת כח האדם ולא מהחברה בה הוא עובד. העובד, עובד דרך חברת כח האדם לתקופה מסוימת. בדרך כלל שלושה חודשים, ולאחר מכן יש אפשרות להארכה או להשתלבות בחברה המעסיקה. לעובד לא צריכה לשנות העובדה שהוא עובד דרך חברת כח אדם.

לחברה עצמה, אמנם זה עולה קצת יותר אבל זה מאפשר לה לבדוק את העובד לזמן ארוך יותר בלי שיתקיימו ביניהם יחסי עובד/מעביד. בדרך כלל חברות יעדיפו להעסיק עובדים דרך חברת כח אדם כשמדובר בפרויקטים קצרים או כשאין להם תקנים חדשים לעובדים בזמן נתון

שלח קורות חיים

לחץ לבחירת קובץ להעלאה

  • Accepted file types: pdf, doc, txt, jpg, png, jpeg, gif, xlsx, csv.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.