הכנה לראיון עבודה

מה שואלים בראיון עבודה ?

עברת את שלב קורות החיים וזימנו אותך לראיון. בראיון העבודה ישאלו אותך שאלות וכדאי להיות מוכנים לקראתן. ראיון עבודה יכול להיות מצב מלחיץ וככל שתגיע יותר מוכן רמת הלחץ תרד. אם תדע מה שואלים תוכל להתכונן מראש על התשובות וכך תהיה רגוע יותר במהלך הראיון. הפעם ניגע בארבע שאלות כלליות שנשאלות כמעט תמיד בכל ראיון עבודה.

אחת השאלות הראשונות שתשאל היא: ספר לי על עצמך. זו ההזדמנות שלך לספר על עצמך ולהתחבב על המראיין. יש לך בערך 2 דקות לעשות זאת. ספר דברים אישיים אך מתאימים. אין צורך לרדת לפרטים ולספר למראיין את כל תולדות חייך או את הצרות שלך. ספר במה אתה טוב, על הנסיון הרלוונטי שלך למשרה זו, דברים שמעניינים אותך וקשורים לתחום העבודה.

מדוע אתה מעוניין במשרה? חשוב על איך אתה יכול לתרום למקום העבודה ולא על איך מקום העבודה יתרום לך. גם אם הגעת בגלל התנאים המעולים שמציעים במקום העבודה הזה, אתה לא חייב לומר זאת במהלך ראיון העבודה. תשובה אפשרית לשאלה הזו יכולה להיות משהו בסגנון של: ״קראתי/שמעתי על החברה שלכם ומאד התרשמתי. אני חושב שאני יכול לתרום לחברה מנסיוני, דבר שיתרום לי ולחברה גם יחד״

למה לקחת אותך לתפקיד? או ספר לי על תכונות חיוביות ושליליות שלך ציין 3 תכונות חיוביות שבעזרתן תוכל להראות כיצד תוכל להצליח בתפקיד ולתרום לחברה. גם כשמבקשים תכונה שלילית, ציין זאת. הרי אין אדם שאין לו שום תכונה שלילית. אבל יחד עם זאת, ציין כיצד אתה מתמודד עם תכונה זאת ואיך אתה יכול להפוך אותה למשהו חיובי.

כיצד אתה מבלה בזמנך הפנוי? לכאורה, מה הקשר בין מה שאתה עושה בזמנך הפנוי לבין העבודה שאתה מתבקש להתקבל אליה? בשאלה זו המראיין מבקש להכיר אותך יותר כאדם. גם כאן זו הזדמנות עבורך להציג דברים שאתה עושה ויכולים להעיד על יכולת היזמות שלך, התרומה, עזרה לקהילה, וכד׳.

שלח קורות חיים

לחץ לבחירת קובץ להעלאה

  • Accepted file types: pdf, doc, txt, jpg, png, jpeg, gif, xlsx, csv.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.