כך תתכוננו לראיון העבודה הבא שלכם

חיפושי העבודה בעיצומם, אתם משתוקקים לצאת מהמקום שבו אתם עובדים כיום או לצאת מהבית לאחר תקופת אבטלה לא מבוטלת. שלחתם את קורות החיים שלכם לכל מעסיק פוטנציאלי ובשעה טובה החלו להיקבע לכם ראיונות עבודה. נפלא. רגע לפני שאתם יוצאים מהבית חשוב שתתכוננו לראיון הבא שלכם בצורה טובה ונכונה, כדי שתוכלו לייעל את התהליך ולמצוא בדיוק את העבודה המתאימה לכם.

הכנה מוקדמת

הצעד הראשון שלכם חייב להתחיל בבית, מול המחשב, עם דף ועט ועם המון סבלנות. חשוב מאוד שתלמדו היטב את הארגון שאליו אתם עומדים להתראיין ובעיקר את המשרה שאליה אתם מועמדים. בשלב הזה רצוי לזכור שהמעסיק אמנם בוחן את ההתאמה שלכם למשרה, אבל גם אתם צריכים לבדוק את התאמת המשרה אליכם. נסו לחפש ברחבי הרשת טבלאות שכר שיעזרו לכם להבין איזה שכר ריאלי עבור המשרה, כדי שלא תבקשו משכורת נמוכה מדי, או לחלופין – גבוהה מידי. ודאו שאתם מבינים במה עוסק הארגון ומה נדרש במסגרת המשרה שלכם, כדי שתהיו בטוחים שאתם מזדהים עם ערכי הארגון ובעיקר שאתם מאמינים שיש לכם את היכולת לעשות את המצופה מכם. ביטחון כזה יבטיח לכם גם ביטחון מלא במהלך הריאיון.

התלבשו בהתאם

לפני שאתם יוצאים מהבית עצרו לכמה רגעים מול הראי ונסו לחשוב האם אתם לבושים בהתאם. ג'ינס ונעלי אצבע הם שני פריטים שעליהם כדאי לכם לוותר, בעיקר משום שהם יגרמו לכם להיראות לא מקצועיים. אתם לא צריכים להשקיע ברכישת עניבה חדשה או חליפה מחויטת, אבל ההופעה החיצונית שלכם משדרת המון עליכם, על האופן שבו אתם תופסים את המשרה ואת המקצוע בכלל, ועל הייצוגיות שלכם בפני לקוחות.

התכוננו לכל תרחיש

סביר להניח שיהיו הפתעות במהלך הריאיון, ואין כל דרך למנוע אותן לחלוטין, אבל שאלות רבות יהיו הרבה פחות מפתיעות אם תיערכו אליהן מראש. הגדירו לעצמכם תשובות לשאלות שלרוב מקשות עליכם, כמו שאלות המתייחסות לתכניות העתידיות שלכם, לתכונות השליליות שלכם או לסיבות שבגללן אתם עוזבים את מקום העבודה הנוכחי. מותר ואפילו רצוי לשאול גם שאלות משלכם, אם יש, שכן זוהי דרך מצוינת להביע עניין במשרה ובארגון בכלל. כמובן שמומלץ להימנע משאלות בנושאים שהתשובה עליהם ניתנה במהלך הריאיון, לפחות אם אתם מעוניינים להיתפס כקשובים וערניים, ובריאיון עבודה אפשר להניח שזו המטרה שלכם. אם תגיעו מוכנים, מסודרים ורגועים יותר, תעברו את זה בהצלחה מרובה, ללא ספק.

 

שלח קורות חיים

לחץ לבחירת קובץ להעלאה

  • Accepted file types: pdf, doc, txt, jpg, png, jpeg, gif, xlsx, csv.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.