בדיקת פוליגרף לעובד

מבחני קבלה לעבודה הפכו זה מכבר לאמצעי חשוב המסייע למעסיקים, לחברות השמה ולעובדים כאחד. מהם מבחני השמה לקבלה לעבודה? מתי דורשות חברות כח אדם מבחני פוליגרף או מבחני אמינות לפני קבלה לעבודה? מה כוללים המבחנים הללו? כיצד ניתן לעבור את שלב המבחנים בהצלחה? בשורות הבאות נעסוק בסוגיות הללו בהרחבה.

בדיקת פוליגרף לעובד מתי ולמה

מבחני השמה לפני קבלה לעבודה, הם הדרך המועדפת והיעילה ביותר לברור את העובדים המתאימים ביותר מתוך רשימה ארוכה של מועמדים פוטנציאליים המגישים מועמדות למשרה ושולחים קורות חיים. חברות או מחלקות כח אדם אחראיות על ביצוע מבחני אמינות לפני קבלה לעבודה, על פי דרישת המעסיקים.

ככל שהמשרה המוצעת היא מקצועית יותר, חיונית יותר להצלחה העסקית של המעביד, כך הדרישה לביצוע בדיקת פוליגרף לעובד מובנת יותר וחיונית יותר. הדבר נכון על אחת כמה וכמה, אם המשרה המוצעת כרוכה בגישה לנתונים מסווגים או, לחילופין, לכסף גדול. מוסדות פיננסיים מבצעים, רובם ככולם, מבחני אמינות לפני קבלה לעבודה שעשויים לכלול מספר שלבים. בנוסף למבחנים, מתקיימים ראיונות אישיים ובדיקות מעמיקות של העובדים.

מעבר לבדיקות באמצעות מכונת אמת, עוברים עובדים המועמדים למשרות יוקרתיות, גם מבחנים פסיכוטכניים, הן מבחנים בכתב והן מבחנים מעשיים. מועמדים לתפקידים בתחום השירות עוברים לעיתים קרובות גם מבחני סימולציה שונים, במטרה לעמוד על היכולות שלהם במתן שירות ובמציאת פתרונות מקוריים לבעיות שעלולות להתעורר מעת לעת.

כיצד לעבור בהצלחה מבחני אמינות לפני קבלה לעבודה

חברות כח אדם שונות, כמו גם גופים עסקיים, מעבירים את המועמדים לעבודה מגוון רחב של מבחנים ותקצר היריעה מלתאר כאן את כולם. עם זאת, ישנם כמה כללי ברזל שכל נבחן וכל מועמד לעבודה חייב לדעת.

המבחן החשוב ביותר הוא מבחן האמינות. כל המבחנים, בין בכתב ובין בעל פה, כוללים מספר רב של שאלות, החוזרות על עצמם בווריאציות שונות. הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לענות בכנות על השאלות, ולא נסות לענות כפי שלפי דעתכם המעסיק הפוטנציאלי רוצה שתענו. לאחר המבחן יצליבו המומחים את התשובות שלכם ויגיעו למסקנה, מדויקת בדרך כלל, באשר למידת האמינות שלכם.

חלק ממבחן האמינות הוא בדיקת פוליגרף לעובד, שבמהלכה יישאל שאלות ישירות בתחומים שונים. תוצאות בדיקת פוליגרף אמנם אינן קבילות בבתי משפט, אבל הן בהחלט משמשות בסיס להחלטה באשר לקבלה או אי קבלה של פלוני לעבודה.

אם יש לך עניין לקבל את העובד המתאים ביותר לעסק שלך, זה המקום הנכון עבורך. חברת כוח אדם מסייעת לך להגיע לעובדים המתאימים ביותר, בעלי הכישורים הטובים ביותר. זאת באמצעות בדיקת פוליגרף לעובד, יחד עם מבחני אמינות לפני קבלה לעבודה, המבוצעות על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים. כדאי ליצור קשר כעת ולהגדיל את הסיכויים שלך למצוא עובדים מתאימים ומיומנים, במהירות ותוך הגדלת הסיכויים לקליטה מהירה בעסק.

שלח קורות חיים

לחץ לבחירת קובץ להעלאה

  • Accepted file types: pdf, doc, txt, jpg, png, jpeg, gif, xlsx, csv.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.