אילו אופציות יפתחו לך בשוק העבודה אם האנגלית שלך תשתפר?

שוק העבודה בעולם ובמיוחד בישראל נראה לעתים כמו ג'ונגל: על מנת להתקבל למשרות הטובות יותר נדרשים כישורים מיוחדים המבדילים אותך ממועמדים אחרים. אם בטבע מתחרים ביניהם בעלי החיים על טריטוריה,  על מזון ועל בני זוג באמצעות תכונות פיזיות או בעזרת כישורים אחרים, הרי שבשוק העבודה כל שפה שאתה יודע, כל תוכנה שאתה מכיר וכל ידע תיאורטי ומעשי שצברת – מבדלים אותך ממועמדים אחרים ומעניקים לך יתרון משמעותי בקבלה למשרה נחשקת.

ידיעת השפה האנגלית – אילו אופציות נפתחות בפניך בשוק העבודה?

משרות רבות דורשות ידע ברמה גבוהה או ברמת שפת אם של השפה האנגלית. ביניהן ניתן למנות חברות המחפשות מועמדים מתחום השיווק, כאשר מדובר בכתיבת תוכן שיווקי או מצגות שיווקיות המיועדות ללקוחות מרחבי העולם, וכמו כן מעסיקים בתחום התיירות ואפילו ההסעדה – במיוחד בערים כמו תל אביב, ירושלים, טבריה ואילת, בהן משרתים תיירים מרחבי העולם.

תחום נוסף בו השפה האנגלית עוזר הוא כתיבה שיווקית ותרגום מאנגלית לעברית של ספרים, מאמרים, תכנים לאתרי אינטרנט או תכנים אקדמיים. חברות בינלאומיות רבות דורשות ידע בשפה האנגלית כתנאי קבלה גם למשרות כמו מזכירות או פקידות, טלמרקטינג ללקוחות ברחבי העולם או משרות בתחום שירות לקוחות למוצרים הנמכרים מעבר לים.

אפילו מודעת הדרושים כתובה בשפה האנגלית

על מנת לבצע סינון ראשוני של המועמדים למשרות הדורשות ידע באנגלית, מודעות דרושים רבות כתובות דווקא בשפה האנגלית. חברות בינלאומיות רבות מגדירות את הכישורים הנדרשים באנגלית, וגם אם מדובר במשרת שיווק או בפקידות פשוטה יחסית, המודעה תנוסח בשפה זו. קיימות שתי סיבות לכך: לעתים המעסיק עצמו דובר את השפה האנגלית כשפת אם, והסיבה השנייה היא יכולת איתור המועמדים המסוגלים להבין את תוכן המודעה. ידיעת השפה האנגלית היא בגדר חובה על מנת להתקבל למשרות אלה.

אין צורך להיות אמריקאים במקור

היתרון הגדול הוא שמשרות רבות דורשות ידיעת השפה האנגלית ברמה גבוהה או ברמת שפת אם. אין המדובר בהכרח בשפה הראשונה אותה למדת לדבר בילדותך. קורסים מקצועיים יכולים לשפר את האנגלית שלך, גם אם היא ברמה בסיסית או ברמה גבוהה לרמת שפת אם, באמצעות תרגול מאסיבי של השפה ובעזרת שיפור אוצר המילים. בפועל, אדם משתמש במספר אלפי מילים בכל שפה. לימוד פשוט של עשרים או שלושים מילים חדשות ביום יכול להעלות את הרמה שלך בשפה האנגלית לרמה גבוהה תוך מספר חודשים בודדים, על מנת שתוכל להתקבל בקלות למשרות הדורשות את ידיעת השפה.

מדוע האנגלית כל כך משמעותית בשוק העבודה?

שוק העבודה בארץ ובחו"ל משתמש רבות בשפה האנגלית. הן החומרים המקצועיים המועברים בתחומים כמו תכנות מחשבים, שיווק או תיירות, והן התקשורת עם העמיתים לעבודה, עם לקוחות בפועל, עם לקוחות פוטנציאליים או עם ספקים מכל העולם – כולם משתמשים בשפה האנגלית. גם אם שפת האם של הקולגה עמו אתה עובד היא אחת שמהשפות האסייתיות כמו סינית, קוריאנית או יפנית או דווקא שפה אירופאית כמו צרפתית, ספרדית או איטלקית – כולם משתמשים בשפה אחת על מנת לתקשר – אנגלית.

לסיכום, ידיעת השפה האנגלית פותחת דלתות רבות בשוק העבודה, ויכולה להיות ההבדל בין בניית קריירה מצליחה בתחומים שונים ואפשרויות עבודה גם מעבר לים, לבין התאמה רק לכמות מצומצמת של משרות מקומיות שאינן דורשות כל הכרות עם השפה האנגלית.

שלח קורות חיים

לחץ לבחירת קובץ להעלאה

  • Accepted file types: pdf, doc, txt, jpg, png, jpeg, gif, xlsx, csv.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.